1. rok (freshman year 2014/15)

Tvrdá práce!

Známí se mě během roku ptali, jestli o víkendech chodíme hodně na pláž nebo někam jinam za zábavou. První semestr to bylo hodně obtížné, protože fotbal zabere opravdu hodně času. Tréninky jsou každý den a o víkendu se hraje. Často jsme jezdili hrát i někam dál, takže jsme byli pryč I celý víkend nebo víc. A pak škola, úkoly.

Druhý semestr už to bylo lepší. Fotbal už nebyl (jen tréninky 3x týdně), a tak jsme měli víc času někam zajít. Přesto toho času nebylo zase tak moc.

Důvodem je nálož práce ve škole. Každý semestr jsem měl čtyři předměty a skoro každý den jsem byl do noci v knihovně. Bylo to nejspíš počátečními problémy s akademickou angličtinou a celkově těch úkolů bylo fakt hodně. Několikrát jsem dokonce zůstal vzhůru celou noc, abych stihl všechny úkoly. Vzal jsem si prostě dva kelímky s kávou a zavřel jsem se v jedné z 24/7 studijních místností.

Když se tak ohlédnu za prvákem, byla to dřina! Byl jsem v zápřahu v podstatě od rána do večera. S rodinou jsem taky volal většinou, když jsem dodělal věci do školy okolo 2 ráno! Takže odpověď na otázku typu “Asi si pořád užíváte toho krásného počasí, co?” by prostě nebyla jen “Jo, dobrý to je.” Jsme tam přece jen od toho, abychom studovali. Jedna profesorka nám na podzim dokonce řekla, že je to jako full-time job. Prostě 40 hodin práce do školy týdně. A minimálně pro mě to tak opravdu bylo. Ale jak jsem řekl, mnohokrát mi práce do školy zabrala i celý den.

3 Comments

  1. Ahoj sama studujem v nemecku a viem velmi dobre o com hovoris. Stalo sa ti niekedy ze si niaku skusku aj nespravil ? ako si sa potom s tym vyrovnal ?

  2. Ahoj Terezo!

    To se mi jeste nstesti nestalo a to ted mlatim do stolu, ne ze bych klepal! Co se mi ale stalo bylo, ze jsem treba psal esej skoro 3 dny a dostal jsem 85%. Spoluzaci ji psali treba 2 hodiny a dostali 97%. Zklamani bylo, ze to nebyli jen Americani, ale i mezinarodni. Zpusobu jak se s tim vyrovnat je nekolik. Alkohol nebo tvrde drogy ale nevol! Nejlepsi je se proste prestat srovnavat s ostatnimi. Nemuzes srovnavat svou kapitolu 1 s neci kapitolou 10. Dulezite je, ze se zlepsujes ty sama. Nikdy nevis, jakou pripravou si prosli ostatni a nikdy nevis jejich pribeh. A jestli veris, ze jsou proste jen chytrejsi nez ty (coz se mi stalo u me na skole dost casto), zkus se na to nesoustredit a soustred se sama na sebe a svoje zlepseni. To mi pokazde pomuze nasmerovat se smerem, kterym chci. Mej se! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *