1. rok (freshman year 2014/15)

Přehánění o USA

Jedna z věcí, o které bych se asi měl zmínit, byl menší šok, který následoval krátce po mém příjezdu do USA. Všichni si u nás myslí, jak je Amerika úžasná a snad i ta nejhezčí a prostě obecně nejlepší země na světě. A i já jsem tak trochu očekával jen nádheru. Všichni USA nějak považujeme za jakousi kolébku úžasnosti a perfekce. Bohužel hodně z vás už možná i ví, že tomu tak není…

Každá země na světě má svá pro a proti. Amerika je ale vyzdvihována kde se jen dá. Ve světě si agresivně hlídá svou pozici globálního hegemona, což lze ostatně pozorovat na směru, jakým se ubírá světová politika – co není z USA, je „crap.“ Dokonce jsem si ke konci semestru ještě četl na internetu, jak se prezident Zeman namíchnul na velvyslance USA v Praze, který kritizoval jeho cestu do Ruska. Amerika se takto představuje světu jako vzor, který by měli všichni následovat. No a každý si taky myslí, že je to tedy země zaslíbená.

Amerika má obrovské množství krás – národní parky, města, pláže, mix kultur…atd. I já jsem očekával neustálý přísun takovýchto nádherných výjevů, ale realita byla jiná. Hollywoodské filmy nám ukazují to, co chceme vidět. Co jsem ale viděl právě například v Hollywoodu, byl obyčejný zaplivaný chodník, několik osvětlených domů a dav turistů. Upřímně jsem čekal víc. Nechci jen pomlouvat – samozřejmě to něco mělo do sebe, alespoň toho samotného ducha Hollywoodu jako takového. Nicméně jsem byl ale z velké vetšiny překvapený, čím je tato lokalita tak úžasná. Marně jsem něco hledal.

IMG_0460 IMG_0468 IMG_0470

A to platí pro mnohé další věci, které jsou v Americe většinou velebeny až do nebes! Jak jsem ale zmínil předtím, jsou tu samozřejmě i krásy a výhody. Má pointa je jednuduše v tom, že lidé většinou přehodnotí USA a pak se může stát, že budou zklamaní. Tolik jsem snil, jak se sem jednou podívám, jak to bude to nejlepší, co mě v životě potká a kdoví co. No a když jsem přijel, brada mi nespadla. Možná to byla jen mladická naivita a třeba je ta krása Ameriky skrytá někde jinde!

1 Comment

  1. Takové ty hlavní turistické taháky v USA mohou zklamat, protože podobně jak to píšeš, čím větší očekávání, tím spíš jsme pak zklamaní. Za to na druhou stranu, totálně mě odrovnalo „klasické“ bydlení napříč celou Kalifornií..co residenční ulice s rodinnými domy, to perla a velké kouzlo místa a tím nemyslím jen Beverly Hills nebo Santa Monicu..:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *