O mně

Spring 2017 Study Abroad Photoshooting from April 5 to April 14, 2016

Jmenuji se Jaroslav Zapletal, je mi 20 let a momentálně studuji na Soka University of America v městečku Aliso Viejo v Kalifornii. V ČR jsem chodil na Gymnázium Kroměříž a hrál hokej a fotbal – s fotbalem pokračuji i zde v USA, kde za svou školu nastupuji v univerzitní lize NAIA.

Studium v USA je samo o sobě opředeno mnoha pověrami a nejasnostmi. Když jsem v srpnu roku 2014 odjížděl poprvé do USA za studiem, vůbec jsem nevěděl, co mě čeká. Měl jsem za sebou rok a dva měsíce hektických příprav, zkoušek a emailování, abych mohl uskutečnit svou vizi studia v zahraničí. No a tak jsem to prostě udělal.

Svým známým a hlavně své rodině jsem slíbil, že jim budu všechno psát, jenže času není nazbyt a úkolů a jiných závazků je víc než dost. A tak jsem se rozhodl (inspirován ostatními, kdo už v USA/zahraničí studují), že takový blog by se mohl líbit jak rodině, tak všem ostatním, kteří se buď o studium v USA zajímají a uvažují o něm nebo prostě těm, které by jen zajímalo, jaký je tady život (mezinárodního) univerzitního studenta.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *