3. rok (junior year)

Magistr/Ph.D.?

Jsem ve třetím ročníku, tedy předposledním ročníku, bakalářského studia a rozmýšlím se, co dál. Přemýšlel jsem, že akademie mě docela baví, a tak chci určitě pokračovat na magistra a eventuálně pak možná i Ph.D. Mám teď v hlavě 3 možnosti, mezi kterými se rozhoduji:

  1. Chinese Studies

Možnost jít na velice kvalitní školy (jako Johns Hopkins nebo Cambridge), zajímavá oblast a aktuálně velké šance na zaměstnání jak ve vládě, tak v soukromém sektoru. Jednoduché a elegantní. Studuji čínštinu (Mandarin) už třetím rokem a baví mě to i nadále. Proč ne?

  1. PPE

Taky dost zajímavé. Znamená to Philosophy, Politics and Economics (Filozofie, politika a ekonomie) a nabízí to školy jako University of California Irvine nebo University of York (UK). O hodně lehčí se tam dostat, ale zatím číslo dva na mém listu. Nicméně věřím, že PPE je obecně jeden z nejlepších diplomů, protože dokáže produkovat lidi, co myslí interdisciplinárně a nabízí různé úhly pohledu na všelijaké problémy. Not bad at all.

  1. Philosophy

Klasika. Ještě lepší v hloubce myšlení než PPE, jednoznačně. Pokud by se mi přestaly líbit 1 nebo 2 nebo pokud bych se nikam nedostal a nezajistil bych si finance, vůbec by mě to ani trochu nemrzelo studovat filozofii. Absolventi dokážou myslet jako nikdo jiný a uplatňují se, i přes nevěřící pohledy kdykoliv to někomu řeknu, v oborech od financí až po vládu.

Teď je prioritou rozhodnout se, kterým směrem půjdu. To udělám na study abroad v Číně příští semestr. Pokud se rozhodnu, že 1 není to pravé, PPE je jasná volba. Pak se budu soustředit na poradenství tady na škole (každý rok či dva je to jiný profesor), GRE (jako SAT ale pro graduate school) a personal statement. Jeden můj kamarád se teď hlásí na spojený program magistr+Ph.D. v oboru Classics (anitické Řecko atd.), tak mu moc držím palce.

Pokud máte nějaká otázky týkající se přihlášky na magistra v USA nebo Anglii, klidně mi napište email, moc rád s tím pomůžu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *