1. rok (freshman year 2014/15)

Léto – co a jak

První rok na univerzitě v USA uběhl dost rychle a ještě rychleji uběhlo letošní léto. Však léto je teprve v polovině! No jo, vlastně. Nicméně kvůli fotbalu a práci, kterou jsem na kampusu dostal, odlétám zpět do teplých krajin už na konci července. Pojetí léta se mi trochu změnilo, tedy posunulo o měsíc dřív. Teď ho mám od konce května do konce července.

Letošní léto jsem chtěl být dost produktivní. Napřed jsem si chtěl najít stáž doma v ČR, ale nedařilo se mi nic sehnat. Prakticky všechny oslovené firmy a organizace mi řekli, že nic takového neposkytují nebo berou jen jedince s dokončeným vysokoškolským vzděláním. V USA je tomu přesně naopak, ale už jsem si nic domluvat nemohl, protože jsem chtěl léto strávit doma (a taky jsem to tak nějak slíbil rodině). No a tak jsem si dal jiné cíle: přečíst vybranou směsku knih, trénovat na příští fotbalovou sezónu, pomoct doma se vším co bude potřeba a nějakým způsobem se rozhodnout, jakým směrem se budu dál ubírat. Měl jsem pár takových schůzek sám se sebou, většinou u kávy (abych tomu přidal na vážnosti, samozřejmě).

Všechno jsem si tak nějak splnil, takže jsem docela spokojený. Doma bych ale ješte chvilku klidně zůstal! Docela jsem si tady odpočinul a s rodinou mi nebylo špatně. Nicméně pokud chci růst a zlepšovat se ve všech směrech, musím tuto “zónu pohodlí” zase rychle opustit, jak říkají rady mnoha “koučů úspěchu”!

Druhou polovinu léta už strávím zpět ve škole. Škola tedy začne až 10. září, ale do té doby toho budu mít dost s prací a fotbalem, který začíná 11. srpna a většinou zahrnuje dvoufázové tréninky a víkendy vyplněné cestování s týmem na zápasy. Letos jedeme dokonce i na soutředění. Měli bychom strávit asi 4 dny v Manhattan Beach v Kalifornii (část Los Angeles). Toto město je známé krásnou pláží a promenádou, takže se moc těším.

Ani už si nedělám naděje, že bychom se tam ale jeli rekreovat nebo si prostě lehce zatrénovat a pak si užít pláž a město. Jak tak znám našeho trenéra, pláž uvidíme hlavně během běhání v nadměrně slunečném počasí (nejlépe v pravé poledne) nebo na letácích v hotelu. Ne že by nás nenechal vůbec vydechnout, ale prostě vím, že flákat se tam nepojedeme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *