Uncategorized

Clanek o absolventce Oxfordu

Dnes jsem si precetl tento super clanek o absolventce Oxfordu, prestizni skoly v Anglii, na kterou se kazdym rokem dostava docela dost lidi z CR. A to je dobre! Nejzajimavejsi je to, jakym zpusobem se slecna vyporadava s nejistotou okolo budoucnosti a jake ma pro ctenare rady.

Hodne se mi libilo, jak popsala svou cestu a prvotni neuspech:

Náhodou. Ve druhém ročníku PhD jsem se rozhodla, že chci odejít z akademie, ale pokračovat ve výzkumu v psychologii. Ideálně aby byl aplikovaný. Toulala jsem se internetem a narazila na blog slečny, která psala o své práci na pozici user research pro firmu Google. Napsala jsem jí, byla milá a odepsala mi něco velmi povzbudivého. Pak jsem četla blogy a knihy a zašla na hlavní konferenci Human Computer Interaction (Člověk a počítačová interakce – pozn. red.), kde jsem se seznámila s dalšími lidmi na podobných pozicích v Googlu.

Hlavní bylo, že jsem si postupně začala shánět stáže v dané oblasti. Bez zkušeností bych tak dobrou práci určitě nezískala. Do Googlu jsem se ale hlásila dvakrát neúspěšně. O tom, že se otevřela pozice, na které nyní jsem, mi nakonec napsal jeden z těch lidí z konference. Přihlásila jsem se a už to šlo.

Cheers!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *